topbar arçelik logo Arçelik Yetkili Satıcısı

Buharlı Temizleyici Nedir?

Tarih: 17.03.2023 00:17
Buharlı Temizleyici Nedir?
Sağladıkları avantajlar sebebiyle Arçelik Buharlı Temizleyiciler, her geçen gün daha fazla evde kendine yer buluyor.

Üstün, Kolay ve Sağlıklı Temizlik

Alışılmışın ötesinde kullanım deneyimi sunan ürünler, her detay göz önüne alınarak geliştirilenlerdir. Buharlı temizleyiciler temizliği, ilgili tüm boyutlarıyla ele alan yeni nesil ürünlerden. Bu ürünler yüzeye yüksek sıcaklık seviyesindeki buharı yüksek basınçla vererek temizlik işlemini gerçekleştiriyor. Son derece etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayan bu sistemin başarısında temel faktörler, ısı ve basınç. Oda sıcaklığında ve basınç söz konusu değilken fark edilir bile olmayan su buharı, yüksek seviyelerdeki sıcaklık ve basınç sayesinde etkin bir temizlik aracına dönüşmekte.

Buharlı temizleyicileri birbirinden farklı niteliklerdeki yüzeyler için kullanabilirsiniz. Halı temizliğini son derece pratik hale getiren bu ürünler ayrıca fayans, parke, lavabo, ocak, fırın, duvar gibi yüzeylerde de kolay, hızlı ve etkili temizlik sağlar.

Tasarımda ve teknolojide en üstün özellikleri sunan Arçelik Buharlı Temizleyici çeşitleri, her geçen gün daha fazla evde kendine yer buluyor.

 

Neden Buharlı Temizleyici?

Temizlik büyük ölçüde sağlıkla ilişkili bir kavram. Temizlik yapmaktaki ana amaçlardan biri sağlık açısından riskli bir ortamın oluşmaması. Peki, temel amacı sağlığı korumak olan temizlik işleminin kendisi sağlık için zararlı olabilir mi?

Kir ve lekeleri kolayca, hızla çıkaran deterjanlar sert kimyasallardır. Bunların ciltle teması ve solunması ciddi tehlikeler yaratabilir. Deterjana karşı alerjisi olan kişiler için konu daha ciddi. Buharlı temizleyiciler deterjana gerek bırakmaz. Sert kimyasallar içeren bir deterjanla elde edilecek sonucun aynısına buharlı temizleyicilerle, sağlık açısından hiçbir sakınca içermeyecek şekilde ulaşabilirsiniz. Deterjan kullanımının söz konusu olmaması ya da azalması sağlık için olduğu kadar elbette bütçe için de olumlu bir durum.

Temizliği son derece pratik hale getiren bu ürünler, kas gücü harcamadan yüzeyleri kirden ve lekelerden arındırmayı sağlar. Leke ve kir çıkarmayı kolaylaştırmanın yanında yüksek sıcaklıktaki buhar, bakterilerin ve özellikle halılarda bol bulunan alerjenlerin ölmesini de sağlar.

Arçelik ürünlerinde pratiklik, farklı açılarda da söz konusu. Omuzda taşınabilme özelliği sayesinde kullanımı daha pratik kılıyor. Buhar yoğunluğunun ayarlanmasına izin veren ürün bu özelliğiyle, farklı yüzeylerin ihtiyaçlarını eksiksiz şekilde karşılıyor. Bu ihtiyaçlarınızı siz de sitemiz aracılığı ile karşılayabilirsiniz.

 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...