topbar arçelik logo Arçelik Yetkili Satıcısı

Elektrikli Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tarih: 17.03.2023 01:38
Elektrikli Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Verimli ve ekonomik ısınma için Elektrikli Isıtıcı Seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Detaylar blog yazımızda.

Elektrikli Isıtıcı Seçimi Nasıl Yapılır?

Yerleşik ısınma sistemlerinin varlığı, elektrikli ısıtıcıları devre dışı bırakmak için her zaman yeterli değil. Bu tür bir ısınma sistemi olsa bile, bazı durumlarda daha pratik ve hesaplı ısınma için, elektrikli ısıtıcılar tercih edilebiliyor.

Yeterli ısınmayı ekonomik olarak sağlamak, elektrikli ısıtıcı seçiminde dikkatli olmakla mümkün. Peki, ısıtıcı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar neler?

 

Doğru Elektrikli Isıtıcı Türünü Seçin

Günümüzde piyasada birbirinden çok farklı çalışma sistemlerine sahip ısıtıcılar bulabilirsiniz. Doğru tercih için öncelikle bu türleri tanımalı, ardından hangisinin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacağına karar vermelisiniz.

Cihazın kullanılacağı mekânın genişliğine ve kullanım amacına göre tercihiniz değişecektir. Bazı elektrikli ısıtıcılar ana ısınma aracı olarak da kullanılabilirken, bazılarını sadece yardımcı ısıtma aracı kullanmak gerekir.

Infrared ısıtıcılar ve seramik ısıtıcılar, yalnızca kısıtlı bir bölgeyi, kısa süreliğine ısıtır. Bunlar belli bir bölgeye odaklanır, yani ısıyı doğrudan bu alana gönderir. Seramik ısıtıcılar direnç aracılığıyla ısınan seramik fardan enerji yayarak çalışır. Infrared ısıtıcılar ise ısıyı ışık yoluyla odaklanılan alana iletir.

Yağlı radyatörler ve konvektörler ise geniş bir alanın tamamında (odanın bütününde) uzun süreli ısınma amaçlanıyorsa tercih edilir. Yağlı radyatör, cihaz içinde bulunan yağın elektrik enerjisiyle ısınması yoluyla ortamı ısıtır. Konvektör ısıtıcı ise, doğal şekilde gerçekleşen hava akımıyla cihaz içine giren soğuk havanın, cihaz içinde ısınıp dışarı çıkması ve alana yayılmasıyla ısınma sağlar.

Farklı gereksinimleri karşılamak üzere geliştirilen Arçelik Flavel Soba çeşitleri arasında Flavel konvektör ısıtıcılar, yağlı radyatörler, seramik ısıtıcılar ve infrared ısıtıcılar mevcuttur. Bunlar, güvenli ve verimli ısınma için ideal alternatifler arasında yer alıyor.

 

Elektrikli Isıtıcılarda Enerji Sınıfları

Elektrikli ısıtıcı seçerken, verimli şekilde çalışan alternatiflere öncelik verebilirsiniz. Verimli ısınma, gereksinimleri karşılayacak nitelikteki ısınmanın, mümkün olan en düşük enerji tüketimiyle gerçekleşmesi olarak tanımlanabilir.

Isınma ihtiyacını verimli şekilde karşılayabilmek için hem ısıtıcı seçiminde hem de ısıtıcı kullanımında bilinçli olmanız gerekiyor.  Satın alma aşamasında tercihinizi az enerji tüketen cihazlardan yana kullanın. Bunun yanı sıra, seçtiğiniz cihazı amacı dışında kullanmamaya da dikkat edin. Örneğin, infrared ısıtıcılar, yalnızca kısıtlı bir bölgeyi ısıtabilir. Bunlarla geniş bir alanı uzun süre ısıtmaya çalışırsanız, yüksek miktarda enerji tüketimine neden olursunuz.

 

Elektrikli Isıtıcılarda Seçimi Şansa Bırakmayın

Kış soğuğunu, hayatı zorlaştırıcı bir etmen olmaktan çıkarmak için akıllıca seçimler yapın.

Yüksek kaliteyi ve verimli ısınmayı garanti altına alan Arçelik Flavel soba çeşitlerini online mağazamızdan inceleyebilir, Flavel Isıtıcı Fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...