topbar-arceliklogo Arçelik Yetkili Satıcısı

Ankastre Davlumbaz Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Tarih: 17.03.2023 01:42
Ankastre Davlumbaz Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar
Ankastre Davlumbaz Modelini seçerken mutfağınızda ferah havaya, ankastre tasarım avantajına dikkat edin. Detaylar yazımızda.

Davlumbazda Yüksek Performans

Sadece ortamın havasını ferah tutmuyor, buna bağlı olarak dolaylı yollardan başka konularda da günlük hayatı etkiliyor. Evet, mutfağınızdaki davlumbaz, sandığınızdan daha fazla etkiye sahip olabilir.

Gün içinde özel bir neden yokken kendiniz keyfisiz hissettiğiniz zamanlar oluyor mu? Bu tür bir duruma yol açacak pek çok faktörden bahsetmek mümkün. Rutin günlük stres, sağlıksız beslenme gibi nedenler bunlar arasında akla ilk gelenler. Bu sebeplerin dışında enerji seviyesinin düşmesine yol açan başka faktörlerden de bahsedilebilir. Solunan havanın kalitesi mesela…

Ortamdaki oksijen seviyesi düşükken, nem, atık ısı ve kötü koku molekülleri içeren bir havanın, zihin ve duygu durum üzerinde olumsuz etki yaratması kaçınılmaz. Özellikle birden fazla yoğun kokulu yemeğin aynı anda ya da arka arkaya piştiği durumlarda mutfağın havası, bahsi geçen yetersiz oksijen, atık ısı, nem ve rahatsız edici kötü koku molekülleri etkenlerini içerir. Yemek pişerken ortaya çıkan koku ve nem oluştukları an giderilmezse, ortamın atmosferi son derece rahatsız hale gelecek, evin geneline bu kalitesiz hava yayılacaktır.

Davlumbazlar tam da bu noktada devreye giriyor, mutfaklardaki havayı koku, ısı ve nemden arındırıyor. Farklı ihtiyaçlara uygun çözümler sunan çeşitleriyle yüksek performanslı Ankastre Davlumbaz çeşitleri, mutfağın havasını temiz tutarak bütün evin havadar kalmasını sağlar.
 

Davlumbaz Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Davlumbaz Satın Alma  kararını verirken öncelikle ne tür bir cihaz seçeceğinizi belirlemelisiniz. Pişirme ünitesinin türüne göre şekil alan davlumbaz tasarımlarını, ada tipi ve duvar tipi olarak iki gruba ayırmak mümkün.

Ada Tipi Davlumbazlar, dört tarafı açık pişirme üniteleri için geliştirilmişlerdir. Duvar Tipi Davlumbazlar ise duvara dayalı pişirme grubu için üretilen ürünler.

Hangi türü kullanacağınıza karar verdikten sonra hava emiş gücünü değerlendirmeye alabilirsiniz. Ne oranda bir emiş gücüne ihtiyaç duyduğunuz, mutfağınızın genişliğine bağlı. Mekân genişliği arttıkça, daha yüksek emiş gücüne sahip davlumbazlar gündeme gelecektir.

Davlumbazın performansı üzerinde etkili unsurlardan biri, kokuyu ve nemi emen yüzeyin hacmidir. Bu yüzey, ocağın yüzeyinden küçükse, koku giderme işlemi etkin şekilde gerçekleşmeyecektir. İlgili yüzey ocak yüzeyiyle aynı büyüklükte ya da ondan daha büyük olmalı.

Kolay temizlik, göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer kriter. Yıkanabilir filtreler, yağ, leke ve buhar tutmayan dış yüzeyler, temizliği kolaylaştıran özelliklerdendir.
 

Arçelik Ankastre Davlumbaz da Hepsini Alalım’da!

Yaşam alanlarınızda her an temiz hava solumanıza yardım edecek Arçelik Ankastre Davlumbaz çeşitlerini online mağazamızdan inceleyebilir, Arçelik Ankastre Davlumbaz Fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...