topbar-arceliklogo Arçelik Yetkili Satıcısı

Arçelik Termosifonların Kullanımı Hem Verimli Hem Güvenli

Tarih: 17.03.2023 00:10
Arçelik Termosifonların Kullanımı Hem Verimli Hem Güvenli
Sıcak su ihtiyacını hızlı ve güvenli şekilde karşılayan Arçelik termosifonlar, enerji tasarrufu da sağlıyor.

Arçelik Termosifon

Özellikle doğal gazlı ya da katı yakıtlı ısıtma sistem ve araçlarının olmadığı konutlarda kullanılan termosifonlar sıcak su ihtiyacını karşılamak üzere üretilen ve kullanılan cihazlardır. Termosifonlarda soğuk su girişi ve sıcak su çıkışı mevcuttur. Musluk açıldığında depoya dolan soğuk su sıcaklık ayarının seçilmesiyle devreye giren rezistans tarafından istenilen sıcaklığa kadar ısıtılır. Ayarlanan sıcaklığa gelen su, sıcak su girişinden alınarak kullanılır.

Farklı depo hacimlerinde üretilen termosifonların suyu ısıtmak için ihtiyaç duydukları zaman, ısıtıcı güçleriyle ters orantılıdır. Isıtıcı gücü arttıkça ısıtma için geçen zaman kısalmaktadır. Ev tipi ürünlerde ısıtıcı güç genellikle 1800W ve 3000W arasında değişmektedir. 50 litreden 80 litreye kadar farklı depo hacimlerinde üretilen Arçelik Termosifonlar, 3000W’a kadar ısıtma gücü seçeneğiyle kısa sürede sıcak su ihtiyacını karşılayacak yüksek performanslı ürünlerdir.

Arçelik konut tipi termosifonlar 10oC ile 75oC arasında değişen sıcaklık ayarına sahiptir. Enerjiyi verimli şekilde kullanarak tasarruf sağlayan bu ürünler aynı zamanda son derece güvenli.  Arçelik termosifonlarda aşırı ısınmaya, yüksek basınca, susuz çalışma riskine, donmaya karşı emniyet sistemleri mevcuttur. Çocuk kilidi özelliği ile çocuklu evlerde de yüksek güvenlikli kullanım imkânı sağlar. Korozyona karşı koruma özelliği ise özellikle sudaki kireç oranının yüksek olduğu bölgelerde cihazın kireçten olumsuz etkilenmesinin önüne geçer.

 

Termosifon Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sıcak su ihtiyacını hızlı ve kolay şekilde karşılamayı sağlayan termosifonlardan yüksek verimle yararlanabilmek için kullanım aşamasında olduğu kadar satın alma aşamasında da dikkat edilmesi gereken noktalar söz konusu. Kullanıcı sayısı göz önüne alınarak kullanım durumu tahmin edilmeli ve termosifon depo hacmi buna göre belirlenmeli. İki kişi için 50 litrelik hacim yeterli olabilirken dört kişi ve üzeri için 80 litre depo hacmine sahip cihazlar uygundur.

Termosifon kullanımında güvenlik büyük önem teşkil ettiği için gerekli güvenlik sistemlerine sahip ürünler tercih edilmeli.

Termosifon deposunun içinin titanyum kaplama emaye malzemeden üretilmesi, suyun temiz kalmasını sağladığı gibi korozyona karşı koruma kalkanı oluşturarak cihazın ömrünü de uzatacaktır.

Online satış mağazamızın sunduğu indirimli Arçelik Termosifon Fiyatları, güvenle kullanacağınız üstün özellikli termosifonlara kolayca ulaşmanızı sağlayacak.

 

 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...