topbar-arceliklogo Arçelik Yetkili Satıcısı

Arçelik Ütülerle İşinizi Kolaylaştıracak Tüyolar

Tarih: 17.03.2023 00:13
Arçelik Ütülerle İşinizi Kolaylaştıracak Tüyolar
Birkaç püf noktası ve ütülerde kullanılan üstün teknolojiler, ütüleme işlemini oldukça kolay hale getiriyor.

Basit Detaylarla Ütüleme İşlemi Daha Kolay

Hemen hemen herkes için zahmetli ev işlerinden olan ütülemeyi daha kolay kılmak ve kumaşların zarar görmesini önlemek için basit yöntemlerden ve üstün teknolojilerden yardım alınabilir. Birkaç püf noktası ve ileri teknik özelliklerle donatılmış ütüler, ütüleme işlemini zor işler kategorisinden çıkaracaktır.

Kırışıklıkların daha hızlı açılması ısının verimli kullanımıyla ilgilidir. Ütü masasının üstünü alüminyum folyo ile kaplamak ısının folyodan yansıyarak dağılmasını, etkisini kaybetmesini önler. Bu ise ısıyı verimli kullanmak anlamına geliyor. Alüminyum folyo bu şekilde, kırışıklıkların daha kolay açılmasını sağlayarak ütü işlemini hızlandırır.

Keten kumaşların ütülenme sırasında nemli olmasında fayda var. Bu sebeple keten kumaşları yıkandıktan hemen sonra kurumadan ütüleyebilirsiniz. Kuru olması durumunda nemlendirme için kumaşı, sıcak suyla ıslatılıp iyice sıkılan temiz bir havluya sarabilirsiniz. Kumaş bu şekilde biraz bekledikten sonra yeterli şekilde nemlenmiş olacaktır.

Buharlı ütüler, ütüleme işlemini her kumaş için daha kolay kılıyor. Kırışıklıkların zorlu olduğu bölgelere dikey şekilde buhar uygulamak, buhardan daha çok faydalanabilmeyi sağlar. Üstün teknik özelliklere sahip Arçelik Buharlı Ütüçeşitleri ütüyü kolaylaştırmakla kalmayıp kumaşların zarar görmesini de engelliyor.

Tabandaki ısı derecesi ve performans seviyesi doğru orantılı olduğundan ütüyü daha hızlı ve kolay şekilde yapmak için yüksek sıcaklık tercih etmek, çamaşırın yıpranma riskini arttırmak anlamına gelir. Arçelik buharlı ütülerde bu riske karşı geliştirilen Cross Steam Pro Teknolojisi, çamaşırların yüksek ısıdan zarar görmesini önlüyor. Bu sistemde ütüler çapraz delikli tabana ve labirent tasarımlı buhar kanalına sahip. Cross Steam Pro Teknolojisiyle yeterli ısı kırışıklıkları kolayca açarken giysiler deforme olmaz.

 

Kumaş Özellikleri Hakkında Yeterli Bilgiye Sahip misiniz?

Ütüye başlamadan önce kumaşın yüksek sıcaklığa karşı vereceği tepki hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var, zira bazı kumaşlar ısıya dayanıksızdır. Polyester bunlardan biri. Yüksek sıcaklığa maruz kalması durumunda polyester kumaş eriyecektir. Bu nedenle bu tür kumaşlar düşük ısıda ütülenmeli, kullanım talimatlarına mutlaka uyulmalı.

Bunların yanı sıra her kumaş türü için geçerli ortak kural, ütüleme sırasında kumaşın temiz olması gerektiğidir. Sıcaklık kirli kumaşlar üzerindeki lekeleri yayabilir, lekenin kumaşın derinliklerine işleyerek temizlenmesi zor hale gelmesine neden olabilir, hatta görünmeyen lekeleri görünür kılabilir.

Kumaşın parlamaya başlaması, ütüden kaynaklanan yüksek ısının yarattığı sorunlardan biri. Parlama problemi özellikle koyu renkli hassas kumaşlarda meydana gelir. Arçelik Ütü çeşitlerinde yer alan Anti-Shine Teknolojisi, kumaşın ısıdan dolayı parlamasını engeller.

Kolay, hızlı ve başarılı ütüleme imkânı sunan Arçelik buharlı ütü çeşitlerini online mağazamızdan inceleyebilir, Arçelik Buharlı Ütü Fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...