topbar-arceliklogo Arçelik Yetkili Satıcısı

Arçelik Derin Dondurucu Alırken Aklınızda Olsun

Tarih: 17.03.2023 00:16
Arçelik Derin Dondurucu Alırken Aklınızda Olsun
Daha uzun süreli saklama işlevi gören derin dondurucular hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?

Buzdolabı, Arçelik Derin Dondurucunun Yerine Geçmez

Üstlendikleri işlevler benzer olduğu için kimi kullanıcılar tarafından birbirlerinin yerine kullanılabilir olarak görülse de, standart buzdolapları ve derin dondurucular, farklı işlevler gören cihazlardır.

Arçelik Derin Dondurucu, buzdolabına kıyasla daha uzun süreli saklama için kullanılır. Bunu yapmaya olanak veren şey, derin donduruculardaki yüksek seviyede şoklama özelliği. Bu özellik, derin dondurucunun kullanım amaçlarını da belirliyor. Kısa sürede tüketilemeyecek fazla miktarda eti, güvenli ve sağlıklı şekilde depolamak bu kullanım amaçlarının başında geliyor. Meyve ve sebzeleri mevsimindeyken alıp, diğer mevsimlere saklamak derin dondurucunun bir diğer sık kullanım sebebi. Bu yolla yılın her dönemi her meyveyi orijinal tadıyla tüketebilmek mümkün hale geliyor. Benzer şekilde, deniz mahsulleri de sezonunda, uygun fiyatla satılırken alınıp, derin dondurucularda depolanabilir.

Yüksek seviyede şoklama yapmayan geleneksel buzdolabı çeşitleri ise daha kısa süreli muhafaza için uygundur. Derin dondurucudaki "dondurucu” soğuk seviyesinin uygun olmadığı gıdaların saklanması da buzdolapları aracılığıyla gerçekleşir.

 

Arçelik Derin Dondurucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Derin dondurucu seçimi için araştırma yaptığınızda karşınıza sandık tip ve çekmeceli tip olmak üzere iki farklı seçenek çıkacak. Satın alma kararına giden sürecin ilk basamağı bu iki tip arasında tercih yapmak. Bu tercihi yaparken her iki türün farklı ihtiyaçlara karşılık vermek üzere tasarlandığını, birinin diğerinden üstün olmadığını aklınızda bulundurun. Sandık tip ve çekmeceli tip derin dondurucu arasında seçim yaparken kendi ihtiyaç ve beklentilerinizi hesaba katmalısınız.

Sandık tip ürünler klasik derin dondurucu türüdür. Bunlar yatay forma sahiptir ve kapak üst bölümde konumlanır. Sandık Tipi Derin Dondurucu çeşitlerinin  oldukça geniş bir depolama alanı sağladığı söylenebilir.

Çekmeceli Derin Dondurucular ise dikey formdadır. Bu özellik onları dar alanlara kolaylıkla sığdırabilmeye imkân tanır. Ayrıca sahip olduğu çekmeceler sayesinde gıda güvenliği için birbirine temas etmemesi gereken gıdaları ayrı ayrı muhafaza etmeyi mümkün kılar.

Cihazın enerji tüketim durumu, seçimi şekillendirmesi gereken etkenlerden. Hem bütçeniz hem de doğa için tercihinizi, yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Ayrıcalıklı bir kullanım deneyimi için ise ileri teknolojilerle donatılmış ürünlere yönelmenizde yarar var. Arçelik Derin Dondurucu modelleri, standardın ötesini sunuyor. Daha etkin soğutma ve daha sessiz çalışma sağlayan Prosmart Inverter Kompresör, ihtiyaca göre dondurucu ya da soğutucu olarak işlev değiştirebilen Cool Control bölmesi gibi özellikler, kullanım deneyimini üstün kılmakta.

 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...