topbar arçelik logo Arçelik Yetkili Satıcısı

Hangi Televizyonu Almalı?

Tarih: 17.03.2023 01:30
Hangi Televizyonu Almalı?
Televizyon Satın alma kararı verirken görüntü ve ses kalitesi gibi temel kriterlerle beraber, ekstra özellikler de değerlendirilmeli.

Televizyon Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

Televizyon için satın alma kararı verirken temel ve standart kriterlerin yanı sıra, ekstra özellikleri de göz önünde tutmalısınız. Görüntü ve ses kalitesi ile boyut gibi özellikler, değerlendireceğiniz temel kriterlerden.

Peki, Hangi Televizyonu Almalı? İşte, televizyon satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar.

 

TV Görüntü Kalitesi Nedir?

Görüntü kalitesini değerlendirirken, "çözünürlük” kavramı hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var.

Çözünürlük ne kadar yüksekse, görüntü o oranda ayrıntılı, yani nettir. Günümüzde televizyonları çözünürlük durumlarına göre, HD Ready, Full HD ve Ultra HD olmak üzere üç gruba ayırabiliriz. Ekran boyutu, bu çözünürlüklerin hangisinin seçilmesi gerektiğini belirleyecektir. Buna göre, görüntü kalitesini korumak için, ekran büyüdükçe çözünürlük artmalı. Full HD çözünürlük, 32 inç ve 49 inç arasındaki televizyonlar için yeterli olabilmekte. 49 inç üzerindeki boyutlarda ise Ultra HD çözünürlük, yani 4K çözünürlük tercih edilmeli.

 

TV Ses Kalitesi Nedir?

Seyir kalitesi sadece görüntü kalitesiyle ilgili değil. Kaliteli bir seyir için ses kalitesini de göz önünde bulundurmalısınız.

Arçelik televizyonlarda yer alan Surround Ses Teknolojisi, ses kalitesini mükemmel kılmak için geliştirildi. Dâhili hoparlörler sunan bu teknoloji, çok boyutlu bir ses deneyimini mümkün kılmakta.

 

 

Arçelik Televizyon Teknolojileri

"Hangi Televizyonu Almalı?" sorusu, kullanım deneyimini üstün kılan ekstra özellikleri de gündeme getiriyor. Daha iyisini elde etmek için beklentilerinizi yükseltmekten çekinmeyin.

Arçelik Televizyon Modelleri, seyir deneyimini kusursuz kılacak teknolojilere sahip. Modellerde bulunan HDR teknolojisi görüntüleri çok daha net ve yüksek kontrastlı hale getirir. Bu sayede en küçük detaylar bile derin ve parlak beyaz tonlarıyla fark edilebilirdir. Devrim niteliğindeki 4K çözünürlük değeri, standart HD ekranlardan yaklaşık olarak 4 kat daha fazla piksel içerir.

Karanlık sahnelerdeki detay kaybına karşı Micro Dimming teknolojisi devrede. Video Perfection Engine teknolojisi, hareketli sahnelerdeki atlama ve netlik kaybı gibi sorunların meydana gelmesini engeller, akıcı bir seyir deneyimi sunar.

Wide Color Gamut teknolojisi ise ekran üzerindeki renkleri, gerçek hayattaki renklere uyumlar. Sonsuz sayıda renk ve ara ton sunan bu teknolojiyle renkler, gerçeğe en yakın hallerindedir.

 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...