topbar-arceliklogo Arçelik Yetkili Satıcısı

Arçelik Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tarih: 17.03.2023 00:19
Arçelik Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Doğru satın alma kararı için seçenekleri değerlendirirken hesaba katmanız gereken önemli faktörler söz konusu.

Arçelik Klima Verimliliği

Klimalar, yaşam alanlarında yılın her dönemi en uygun sıcaklık seviyesini oluşturmanın en etkili ve pratik aracı. Isıtma ve soğutma işlevlerine ek olarak hava değişimi ve nem kontrolü de sağlayan klimalar, ideal iklimlendirme çözümleri sunuyor.

Ürünü uzun süre sorunsuz şekilde kullanabilmek için satın alma aşamasında bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Ekonomik sebepler ve çevresel duyarlılık, enerji tasarrufunu, satın alma kararı üzerinde en etkili faktörlerden yapıyor. Bu noktada verimli çalışma, enerji tasarrufuyla doğrudan ilişkili bir konu olarak karşımıza çıkmakta. Verimli çalışma, mümkün olduğunca az enerjiyle en yüksek performansı göstermektir. Arçelik Klima Modelleri yüksek performansı düşük enerji tüketimiyle gerçekleştirerek yüksek oranda verimlilik sağlar. Enerji kontrol özelliğine sahip Arçelik klimalarda motorun maksimum frekansı düşürülerek enerji kullanımı kontrol altına alınabilmektedir. Sistem iki kademeye sahip. Birinci kademe soğutma kapasitesinde yalnızca  %8’lik bir düşüşle %20 enerji tasarrufu sağlarken, ikinci kademede bu oran  %40.
 

Hangi Arçelik Klima Tipi?

Günümüzde duvar tipi (ev tipi), salon tipi ve Arçelik Mobil Klima olmak üzere başlıca üç klima çeşidi mevcut. Farklı ihtiyaç ve beklentilere göre özelleşmiş seçenekler sunan bu türlerden hangisini tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Oldukça sessiz çalışan duvar tipi klimalar iç ve dış olmak üzere iki üniteden oluşur. Salon tipi klimalar güçlü fana sahip olduklarından, geniş mekânlar için daha uygun seçeneklerdir. Daha küçük alanlarda kullanıma uygun mobil klimaların en büyük avantajı ise taşınabilir olmaları.

 

Klimada Soğutma Kapasitesi Nedir?

Klima Seçimi için en önemli etmenlerden biri soğutma kapasitesi. Soğutma kapasitesi ihtiyacı alanın genişliği, klimadan faydalanacak kişi sayısı, bulunulan coğrafi konumun iklimsel özellikleri, klimanın kullanılacağı ortamda bulunan ısı yayan cihazlar, kullanım amacı gibi unsurlara bağlı olarak değişim gösterir. Soğutma kapasitesi BTU (British Termal Unit) değeriyle ifade edilir. BTU değeri yükseldikçe cihazın soğutma kapasitesi de artar. Doğru bir BTU hesabı için teknik servisten uzman desteği almanızda yarar var.

 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...