topbar arçelik logo Arçelik Yetkili Satıcısı

Arçelik Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

Tarih: 17.03.2023 01:44
Arçelik Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalı?
Arçelik Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalı? Bu Kombi Bakımı neleri içerir?

Arçelik Kombi Bakımını Önemseyin

Kombinin yılın soğuk aylarında sağladığı konforu sürekli kılmak için öncelikle cihaz seçiminde dikkatli olmalısınız. Doğru ürünü seçtikten sonra ise, kullanımda özenli davranmanız gerekiyor. Kullanımı ilgilendiren konuların başında, bakım gelmekte.

Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalı ve bakım hangi işlemleri kapsıyor, bilmeli ve ona göre davranmalısınız. Bakım konusunda yeterince dikkatli olmamak, pek çok sorunu beraberinde getirir.

Bakımı yapılmayan kombinin performansı düşecektir. Bu da ısınma ihtiyacının tam olarak karşılanmaması demek. Performans düşüşü genellikle, daha fazla enerji tüketimiyle gündeme gelir. Yani cihaz eskisi kadar iyi çalışmamasına rağmen, daha fazla elektrik harcar. Bu, verimsiz çalışmak anlamına geliyor.

Yetersiz bakım, cihazın ömrünü kısaltacaktır, zira bakımın yapılmaması çeşitli arızalara kapı açar. Periyodik bakım, arızaları önlemenin yanı sıra, var olan arızanın da geç olmadan tespit edilip, gerekli müdahalenin yapılmasını mümkün kılar.

Arızalanmanın güvenlik konusunda risk yaratabileceğini de aklınızda bulundurun. Bakımsızlıktan kaynaklı arızalar, can ve mal kaybıyla sonuçlanacak kazalara sebep olabilir.
 

Yılda Kaç Kez Kombi Bakımı Yapılmalı?

Bakım sıklığı, bakım işlemlerinin kendisi kadar önemli. Peki,Kombi Bakımı Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

Uzmanlar, kombinin yılda bir kez bakımdan geçmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Bunun için ideal zaman, kombiyi kullanmaya başlamadan hemen öncesidir. Yani kış başında kapsamlı bir bakımı ihmal etmeyin.
 

Kombi Bakımı Neleri İçerir?

Bakım işlemleri kesinlikle yetkili uzmanlar tarafından yapılmalı. Gelen servis ekibinin yetki belgesini görmeniz, sonrasında sorun yaşamamak adına önemli.

Bakımda hangi işlemlerin yapılması gerektiğini bilmeniz, gelen servis ekibinin yaptığı işi takip edebilmenizi sağlayacaktır. Rutin bir bakımda kombinin çeşitli kısımları, çalışma ve temizlik durumu açısından kontrol edilir. Su sızdırmazlık, sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi, bacalı kombilerde limit sensörünün ve genişleme tankının gözden geçirilmesi, bu kontrollerden bazıları. Bunların yanı sıra, elektrik kablolarının durumu ve elektrik bağlantı noktaları da mutlaka kontrol edilmeli, bar basınç ayarı yapılmalı.

Temizlik, bakımın bir diğer önemli işlemi. Cihazın çeşitli bölümlerinde gerekli temizliklerin yapıldığından emin olun. Kombi yanma odasında bulunan brülör temizlenmeli. Toz biriken yerlerdeki tozların giderilmeli. Ayrıca, bacalı kombilerde bacanın, yoğuşmalı kombinlerde ise su haznesinin ve çamur ayrıştırıcı filtrelerin temizliği ihmal edilmemeli. En yeni teknolojilerle bezeli Arçelik Kombi Modellerini tercih ederek olası yaşanacak problemleri en asgari düzeylere indirebilmeniz de mümkün. Online siparişinizi Hepsinialalim.com üzerinden hemen oluşturabilirsiniz. 

 

 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...