topbar-arceliklogo Arçelik Yetkili Satıcısı

Arçelik Küçük Ev Aletlerini Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tarih: 17.03.2023 00:14
Arçelik Küçük Ev Aletlerini Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Arçelik Küçük Ev aletlerinin kullanımında titiz olmak, üründen yüksek oranda verim almak ve uzun süreli kullanım için gerekli.

Doğru Ürün, Doğru Kullanım

Farklı kategorilerde önemli fonksiyonlar üstlenen küçük ev aletlerinden yüksek verim almak ve ürünü uzun süre kullanabilmek için hem satın alma aşamasında hem de kullanımda dikkatli olunmalı. Kullanıcıların sık yaptıkları hata, satın alma aşamasında doğru cihazı seçebilmek için sergiledikleri hassasiyeti, kullanım sırasında göstermemeleri. İhtiyaç ve beklentilerinizi tam olarak karşılayan doğru ürün, özensiz bir kullanma şekli sebebiyle kısa sürede işe yaramaz hale gelebilir. Dahası, elektrikle çalıştıkları için yanlış kullanımın, ürünle birlikte kişilere de zarar verme ihtimali söz konusu.

Sık yapılan bir diğer hata, kullanım talimatlarının okunmaması. Unutmayın,cihazın kullanımı basit gibi görünse de bilmediğiniz önemli detaylar söz konusu olabilir ve bu detayları atlamak cihazın ömrünü kısaltabilir. Kitapçığı incelemek için birkaç dakika ayırmanız sizi, ürünün bozulması durumunda ortaya çıkacak ekstra maliyet, kaza gibi tatsız durumlardan koruyacaktır.

Kullanıcı dostu Arçelik Küçük Ev Aletleri temizlik, bakım gibi konularda mümkün olan en yüksek kolaylığı sağlayacak tasarımlara ve teknolojilere sahip. Bu üstün sistemler minimum çaba harcayarak üründen maksimum faydayı elde etmenize olanak tanıyor.

 

Basit Önlemleri İhmal Etmeyin

Mutfakta kullanılan küçük ev aletlerinden karıştırıcı, doğrayıcı gibi cihazların parçaları bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değilse mutlaka elde yıkanmalı. Arçelik Su Isıtıcı gibi ürünlerde zaman içinde meydana gelecek kireçlenme cihazın performansını düşürecektir. Bu sebeple bu ürünleri içinde suyla uzun süre bırakmamak gerekiyor.

Çalışırken dış yüzeyi ısınan cihazları kullanırken kablonun, sıcak yüzeye temas etmesi önlenmeli. Özellikle tost makinesi ve ütülerde buna azami derecede dikkat edilmeli.

Kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar, bu konuda eğitilmedikleri takdirde elektrik kablolarına zarar verme eğilimi gösterebilir. Kablolarla oynamaya meraklı evcil hayvanınız varsa en kısa sürede gerekli eğitimle, kablolardan uzak durması gerektiğini ona öğretmelisiniz. Herhangi bir nedenle zarar görmüş kablolar vakit kaybedilmeden yenisiyle değiştirilmeli. Kullanmıyorken cihazın fişi prizde takılı tutulmamalı.

Sık kullanılan küçük ev aletlerinden olan elektrikli süpürgelerin temizliğini aksatmamak gerekiyor. Tozun depolandığı haznenin düzenli olarak boşaltılması, toz torbalı makinelerde ise torbanın dolar dolmaz yenisiyle değiştirilmesi, cihazın performansının yüksek kalması için şart. Evinizde size en iyi yardımcı olacak bu ürünleri sizler de tercih etmekten keyif alacaksınız.

Kullanımı ve bakımı kolay Arçelik küçük ev aletlerini online mağazamızdan inceleyebilir, Arçelik Küçük Ev Aletleri Kampanyalarından yararlanarak bu üstün teknolojilere hesaplı şekilde sahip olabilirsiniz.

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...