topbar arçelik logo Arçelik Yetkili Satıcısı

Hangi Derin Dondurucuyu Almalıyım?

Tarih: 17.03.2023 01:26
Hangi Derin Dondurucuyu Almalıyım?
Kullanacağınız Derin Dondurucudan yüksek oranda verim almak için satın alma kararını dikkatli şekilde vermelisiniz.

Derin Dondurucu Alırken Aklınızda Olsun

Tazeliğin aylarca korunması gerektiği zamanlarda ve/ veya uzun süre taze tutulması gereken fazla miktarda gıda söz konusu olduğunda sahneye derin dondurucular çıkıyor. Buzdolaplarındaki dondurucu bölmelerin hacim bakımından kimi zaman yetersiz kalması, derin donduruculara duyulan ihtiyacın temel sebeplerinden biri. Özellikle Kurban Bayramı dolayısıyla saklanması gereken çok miktarda etin gündeme gelmesi gibi durumlarda, derin dondurucu kullanımı zorunluluk.

Satın alacağınız derin dondurucudan yüksek oranda verim almak için satın alma kararını verirken dikkatli olmalısınız. "Nasıl Derin Dondurucu Almalı?" sorusu, üzerinde titizlikle durulması gereken konulardan. Peki, derin dondurucu seçimini etkileyen faktörler neler?

 

Derin Dondurucu Modeli

Her şeyden önce, derin dondurucu tipine karar vermeniz gerekiyor.

Derin dondurucularda Sandık Tip Derin Dondurucu ve Çekmeceli Tip Derin Dondurucu olmak üzere iki türden bahsedilebilir. Sandık tipi derin dondurucular klasik derin dondurucu tipidir. Bunlar yatay formdadır ve kapak, üstte bulunur. Dolayısıyla hayli geniş bir depolama alanı sunarlar. Fakat gerektiğinde cihazın aşağılarındaki gıdalara erişim konusunda sıkıntı yaratabilirler.

Çekmeceli derin dondurucularda ise yerleştirme düzeninden dolayı gıdaya erişim her durumda kolaydır, fakat bunlar sandık tip kadar geniş bir alan sunamayabilir. Elbette burada model farklılıkları, durumu değiştirebilir. Çekmeceli derin dondurucular ayrıca, gıda güvenliği için birbirine temas etmeden gıdaların saklanması gerektiği durumlarda, uygun bir sınıflandırma sunar. Bu özellikle, et, balık, tavuk gibi birbirine temas etmeden saklanması gereken gıdalar söz konusuyken oldukça önemli bir özellik.

 

Dondurucu Enerji Sınıfları

Hem bütçeniz hem de ekosistemin dengesi için enerji tasarrufu konusunu önemsemelisiniz.

Seçeceğiniz ürün, en az enerji tüketimiyle en yüksek performansı sergileyebilmeli. Bu, verimli çalışmak anlamına geliyor.

 

Arçelik Derin Dondurucu Teknolojileri

"Nasıl Derin Dondurucu Almalı?" sorusuna cevap ararken daha fazlası için, fark yaratan teknik özelliklerin varlığını gözetin.

İleri teknolojiyi evlere getiren Arçelik, derin dondurucularda da, kullanım deneyimini daha üstün hale getiren teknolojiler sunuyor. Arçelik derin dondurucularda bulunan Prosmart Inverter Kompresör, bunlardan biri. Bu kompresör, sıcaklık dalgalanmalarını en aza indirir, devir değişimlerini ideal şekilde düzenler ve böylece daha az enerjiyle daha etkin soğutma sağlar. Üstelik sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Prosmart Inverter Kompresör, diğerlerine göre dört kat daha sessiz çalışır.

Arçelik derin dondurucularda kullanışlılığı arttıran Cool Control Bölmesi ise, isteğe göre soğutucu veya dondurucu olarak işlev görebiliyor. Seçilen dondurucu veya soğutucu özelliğine göre bölmenin sıcaklığı -240C ile +100C arasında herhangi bir değere ayarlanabilir.

 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...